2024 Provincial / Territorial Champions
(page will be updated as teams for 2024 are declared)
2024 PRINCE EDWARD ISLAND
SUMMERSIDE FIRE DEPT.
L to R:
Winston Bryan – Director
Second: Jason Cameron
Third: Jim Arsenault
Skip: Gordie MacFadyen
Lead: Ray McCourt
2024 NOVA SCOTIA
CHESTER FIRE DEPT.
L to R:
Director - Mike Hennessy
Lead - Dave Richardson
Second - Daniel Jessome
Mate - Dennis Stevens
Skip - Chad Stevens
2024 NEW BRUNSWICK
SAINT JOHN FIRE DEPT.
L to R:
Lead - Victor Cornfield
Second - Peter Tait
Third - Mike Case
Skip - Joe Vautour
Director - Adam Murphy
2024 QUEBEC
CLARENCEVILLE, LACOLLE, NAPIERVILLE & SAINT BERNARD de LACOLLE FIRE DEPTS.
L to R:
Skip - Normand Farrell, (StBdLFD)
Third - Owen MacCallum, (CFD)
Second - Joël Charbonneau, (NFD)
Lead - Guy Demers (LFD)
2024 SOUTHERN ONTARIO
BRAMPTON FIRE & EMERGENCY SERVICES.
L to R:
Skip/Director - Johnny Clare
Vice - Peter Reid
2nd - Ryan Ward
Lead - Kevin Tripp
2024 NORTHERN ONTARIO
MORLEY VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT, STRATTON, ON.
L to R:
Skip -Craig Armstrong
Third - Ted Heyens
Second-Mark Loney
Lead -RJ McDonald
Director - Dan 'Jake' Jackson
2024 MANITOBA
WINNIPEG & WEST ST. PAUL FIRE DEPTS.
L to R:
Skip - Dan Michalchuk 3rd/Director - Jeff Phillips 2nd - Kris Rosolowich Lead - Sottt Fuchs (W.St. P.)
TEAM ATTENDING 2024 CANADIAN CHAMPIONSHIP
will be most of the Runner-Up team from Winnipeg FD:
Skip-Bill MacDonald 3rd-Jeff Phillips (Director) 2nd-Tim Arbuckle Lead-Ryan Biggs
2024 SASKATCHEWAN
SASKATOON, SWIFT CURRENT & CO-OP ETHANOL COMPLEX FIRE DEPTS.
L to R:
Director - Ian Wainwright
Skip - Gregg Tarasoff
3rd - Chris Haichert
2nd - Carmen Koch
Lead - Andrew Kowalsky
2024 ALBERTA
EDMONTON FIRE DEPT.
L - R
Lead - Cory Henderson
2nd - AJ Rankel
3rd - Martin Landry
Skip - Aaron Bartling
Director - Trish Young (missing)
2024 BRITISH COLUMBIA
CAMPBELL RIVER, SUMMERLAND, FIRE DEPTS.
L to R:
Director - Rick Euper
Lead - Andy Stewart CRFD
2nd - Robbie Robinson SFD
3rd - Ken Dawson CRFD Skip - Dean Thulin CRFD
NORTH WEST TERRITORIES
YELLOWKNIFE FIRE DEPT.
L to R:
Skip - Steve Moss
Third - Wyatt Scheller
Second - Mike Rowe
Lead - Doreen Scheller