The 2017 All-Star Team
(Click for larger image)

(Left to Right)
Lead - Cory Henderson, Alberta
Second - Cory Cooper, Southern Ontario
Third - Kurtis Byrd, Southern Ontario
Skip - Dean Thulin, British Columbia

Past All-Star Teams:
1962 Aubrey Neff, British Columbia - Skip
Al Heaven, British Columbia - Third
Wilmer McMahon, Alberta - Second
Carl Simonson, Manitoba - Lead
1963 John McDonald, Alberta - Skip
Gary Fenske, Manitoba - Third
Al Schultz, Manitoba - Second
Ed Clifton, Alberta - Lead
1964 Ronald Munro, Alberta - Skip
Gary Fenske, Manitoba - Third
John Blacklock, British Columbia - Second
Dennis Waterstreet, British Columbia - Lead
1965 John McDonald, Alberta - Skip
Don Roberts, Alberta - Third
Al Schultz, Manitoba - Second
Ernie Parker, Northern Ontario - Lead
1966 Doug Wyatt, Saskatchewan - Skip
Archie Bartley, Saskatchewan - Third
Ted Gough, Southern Ontario - Second
Nes Dudar, Manitoba - Lead
1967 Ron Munro, Alberta - Skip
Henry Enns, Manitoba - Third
Al Sharp, Manitoba - Second
Dennis Calvert, Alberta - Lead
1968 Ron Munro, Alberta - Skip
Archie Bartley, Saskatchewan - Third
Werner Bauer, Saskatchewan - Second
Dennis Calvert, Alberta - Lead
1969 Harvey Acton, Southern Ontario - Skip
Ed Usselman, Saskatchewan - Third
Bob Lynch, British Columbia - Second
Ed Clifton, Alberta - Lead
1970 Ron Munro, Alberta - Skip
Ralph Curtis, Northern Ontario - Third
Murray Taylor, S. Ontario - Second
Merv Armstrong, Alberta - Lead
1971 Ernie Kovacs, Manitoba - Skip
Harvey Ehryniw, Saskatchewan - Third
Russ McAllister, Alberta - Second
Max Presley, Saskatchewan - Lead
1972 Ed Asselin, Northern Ontario - Skip
Earl McKee, Northern Ontario - Third
Bob Richardson, Manitoba - Second
Chuck Braren, Alberta - Lead
1973 Don Nelson, Alberta - Skip
Jim Schaefer, Northwest Territories - Third
Harry Lawrence, Northwest Territories - Second
Paul Kaeser, Northwest Territories - Lead
1974 Jim Richardson, Alberta - Skip
Lorne Leader, Saskatchewan - Third
Ken Guske, Northwest Territories - Second
Ed Howell, Alberta - Lead
1975 Frank Johnson, Nova Scotia - Skip
Chuck Braren, Alberta - Third
Ray Wachter, Saskatchewan - Second
Tom Wych, Alberta - Lead
1976 Howard Brazeau, Northwest Territories - Skip
Dick Cisaroski, Northwest Territories - Third
Norm Rogoski, Manitoba - Second
Tom Wych, Aberta - Lead
1977 Howard Brazeau, Northwest Territories - Skip
Dick Cisaroski, Northwest Territories - Third
Jim Schaefer, Northwest Territories - Second
Mickey MacEachern, Northwest Territories - Lead
1978 Ed Werenich, Southern Ontario - Skip
Neil Harrison, Southern Ontario - Third
Bob Archibald, Southern Ontario - Second
Jim McGrath, Southern Ontario - Lead
1979 Ed Werenich, Southern Ontario - Skip
Henry Enns, Manitoba - Third
Dave Hardy, Manitoba - Second
Jim McGrath, Southern Ontario - Lead
1980 Ed Werenich, Southern Ontario - Skip
George Hallinan, British Columbia - Third
Jim Palmer, Manitoba - Second
Merv Armstrong, Alberta - Lead
1981 Rob Ford, Saskatchewan - Skip
Ed Blitz, Saskatchewan - Third
Ray Shaw, Saskatchewan - Second
Willie Boehmer, Saskatchewan - Lead
1982 Brian Ness, Quebec - Skip
Dave Hardy, Manitoba - Third
Darrel Hetke, Saskatchewan - Second
Bob Porter, Manitoba - Lead
1983 Henry Enns, Manitoba - Skip
Ed Blitz, Saskatchewan - Third
Ray Shaw, Saskatchewan - Second
Willie Boehmer, Saskatchewan - Lead
1984 R to L
Ed Werenich, Southern Ontario - Skip
Chester Stachera, British Columbia - Third
Dennis Carpentier, Manitoba - Second
Art St.Amant, Manitoba - Lead
1985 Larry Lafleur, Alberta - Skip
William Smith, Alberta - Third
Dennis Carpentier, Manitoba - Second
Art St.Amant, Manitoba - Lead
1986 Ed Werenich, Southern Ontario - Skip
Gerald May, Northwest Territories - Third
Jim McGrath, Southern Ontario - Second
Steve Hardy, British Columbia - Lead
1987 Bill Allen, Manitoba - Skip
Lorne Leader, Saskatchewan - Third
Frank McCourt, Southern Ontario - Second
Ron Gorrie, Northern Ontario - Lead
1988 Gerry Richard, British Columbia - Skip
Blake King, British Columbia - Third
Denis Kranabetter, British Columbia - Second
Daryl Kirton, British Columbia - Lead
1989 Neil Harrison, Southern Ontario - Skip
Paul Mogavero, Southern Ontario - Third
Frank McCourt, Southern Ontario - Second
Gary Lagerquist, Southern Ontario - Lead
1990 R to L
Rob Ford, Saskatchewan - Skip
Ken English, Manitoba - Third
Klint Flavel, Saskatchewan - Second
Jim Aab, Manitoba - Lead
1991 Neil Harrison, Southern Ontario - Skip
Sam Sobush, Northern Ontario - Third
Tom Yuzik, Alberta - Second
S.R. (Bob) Poole, Manitoba - Lead
1992 Rick Day, Saskatchewan - Skip
Glenn Hobson, Manitoba - Third
Ken Dusablon, Manitoba - Second
Frank McCourt, Southern Ontario - Lead
1993 Dusty MacLure, Prince Edward Island - Skip
Ken Campbell, Prince Edward Island - Third
Ken MacLeod, Manitoba - Second
Kevin Broadbent, British Columbia - Lead
1994 Neil Harrison, Southern Ontario - Skip
Todd Tsukamotto, Southern Ontario - Third
Sid Shier, Alberta - Second
Ken Osepchuk, Alberta - Lead
1995

R to L
Jim Henderson, Alberta - Skip
Barry Kurach, Alberta - Third
Ken English, Manitoba - Second
S.R. (Bob) Poole, Manitoba - Lead

1996 Brad Clarke, British Columbia - Skip
Frank McCourt, Southern Ontario - Third
Colin Mantik, British Columbia - Second
Daryl Brennan, Alberta - Lead
1997 Frank McCourt, Southern Ontario - Skip
Barry Kurach, Alberta - Third
Dave Ferguson, Alberta - Second
Daryl Brennan, Alberta - Lead
1998 Al Heath, British Columbia - Skip
Gerry Richard, British Columbia - Third
Blake King, British Columbia - Second
Cliff Warner, British Columbia - Lead
1999 Brad Clarke, British Columbia - Skip
Larry Stansell, Northern Ontario - Third
Colin Mantik, British Columbia - Second
Mike Finlayson, British Columbia - Lead
2000 Neil Harrison, Southern Ontario - Skip
Tied
George Koke, Prince Edward Island - Third
Gerry Richard, British Columbia - Third
Barry Acton, Southern Ontario - Second
Chris Davis, Southern Ontario - Lead
2001 Neil Harrison, Southern Ontario - Skip
Gerry Richard, British Columbia - Third
Barry Acton, Southern Ontario - Second
Cliff Warner, British Columbia - Lead
2002 Jeff Zechner, Northern Ontario - Skip
Tied
George Koke, Prince Edward Island - Third
Gerry Richard, British Columbia - Third
John Zechner, Northern Ontario - Second
Cliff Warner, British Columbia - Lead
2003 Brad Clarke, British Columbia- Skip
Doug Marshall, British Columbia - Third
Colin Mantik, British Columbia- Second
Mike Finlayson, British Columbia - Lead
2004 Larry Lafleur, Alberta - Skip
Jim Henderson, Alberta - Third
Andrι Proulx, Southern Ontario - Second
Ken Osepchuk, Alberta - Lead
2005 Rick Kinaschuk, Manitoba - Skip
Livio DePrato, Alberta - Third
Bev Stewart, Manitoba - Second
Rick Mullin, Manitoba - Lead
2006 Dave Stewart, Alberta - Skip
Ken Dusablon, Manitoba - Third
Ward Hobson, Manitoba - Lead
S.R. Bob Poole, Manitoba - Second
2007 Neil Harrison, Southern Ontario - Skip
Doug Marshall, British Columbia - Third
Ron Ness, Quebec - Second
Mike Finlayson - Lead
2008

Steve Moss, Northwest Territories - Skip
Chris Haichert, Northwest Territories - Third
Tied
Terry Sperling, Saskatchewan - Second
Kevin Whitehead, Northwest Territories - Second
Vern Harrison, Saskatchewan - Lead

2009 Jeff Gartner, Saskatchewan - Skip
Tied
Ken Dawson, British Columbia - Third
Bernie Bandur, Saskatchewan - Third
Kelly Sidak, Manitoba - Second
Chris Rugg, Saskatchewan - Lead
2010

l to R:
Skip - Jeff Zechner, Northern Ontario
Third - Ken Dawson, British Columbia
Second - Robbie Robinson, British Columbia
Lead (tie) - John Zechner, Northern Ontario
Lead (tie) - Chris Rugg, Saskatchewan

2011 R to L:
Skip - Jack Lamb, Quebec
Third - Chris Haichert, Saskatchewan
Second - Carmen Koch, Saskatchewan
Lead - Vern Harrison, Saskatchewan
2012

L to R:
Skip - Jeff Zechner, Northern Ontario
Third - Ian Brennen, Northern Ontario
Second - Ryan Ward, Southern Ontario
Lead - John Zechner, Northern Ontario

2013 L to R:
Skip – Gregg Tarasoff, Saskatchewan
Third – Aaron Ward, Southern Ontario
Second (tie) – Joe Marques, Northern Ontario &
                        Carmen Koch, Saskatchewan
Lead – John Zechner, Northern Ontario
2014

L to R:
Lead - Paul Comfort, Saskatchewan
Second - Brad Schneider, Saskatchewan
Third - Aaron Ward, Southern Ontario
Skip - Jeff Gartner, Saskatchewan

2015 L to R:
Skip (tie) – Leo Stewart, Prince Edward Island
Skip (tie) - Dean Thulin, British Columbia
Third – Gord MacFadyen, Prince Edward Island
Second – A.J. Rankel, Alberta
Lead – Cory Henderson, Alberta
2016

L to R:
Lead - Tyler Harrison, Saskatchewan
Second - Carman Koch, Saskatchewan
Third - Chris Haichert, Saskatchewan
Skip (Tie) - Dean Thulin, British Columbia
Skip (tie) - Dale Ness, Quebec
Skip (Tie) - Chad Stevens, Nova Scotia

2017 L to R:
Lead - Cory Henderson, Alberta
Second - Cory Cooper, Southern Ontario
Third - Kurtis Byrd, Southern Ontario
Skip - Dean Thulin, British Columbia
free web site hit counter